Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Zardanadam Biography
Zardanadam Ekim 2001’de kuruldu. Beşiktaş’ta küçük bir yer tutup, ses yalıtımı işlemlerini tamamlayan grup bu prova stüdyosunda haftanın 3 günü çalışmaya başladı. Mart 2002’de Tamamböceği ve Aralık 2002’de Korsan adlı self-albümleri Deneyevi Stüdyosunda kaydetti. Aynı dönemde çeşitli radyo programlarına katıldı, compilation albümlerde şarkılarıyla yer aldı, barlarda ve üniversite şenliklerinde konserler verdi. Bugüne kadar herhangi bir prodüksiyon ve menajerlik şirketiyle ilişki kurmayan Zardanadam, Underground rock piyasasının bilinen gruplarından biri haline geldi. 2002 yılında kemancı-zine tarafından yılın en iyi self-albümü ve ikinci en iyi yeni topluluğu ödüllerini aldı. Müzikten kazandığı tüm geliri müziğe aktaran grup, Zardanadam dostlarının katkısıyla Tamamböceği’nin 3000 Korsan’ın 5000’e yakın kopyasını Türkiye’nin 50’den fazla kentindeki rock severlere ücretsiz olarak ulaştırdı. Zardanadam bugünlerde 3. albümün şarkıları üzerinde çalışıyor ve konserler veriyor.

Tolga Kaya (Solo Gitar & Back Vokal) 

1975’te Konya’da doğdu, İlk ve orta öğretimini bu şehirde tamamladı. 13 yaşında ilk grubu Musical Death’de davul çalmaya başladı. 1989 yılından itibaren Konya’da çeşitli konserler vererek yerel düzeyde tanınmışlık ve başarı kazanan beste grubu Tezekli Serzeniş’te şarkı yazarlığı yaptı ve davul çaldı. Yüksek öğretimini İTü Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladı, halen İTü İşletme Mühendisliği bölümünde yüksek lisans öğrencisidir ve özel bir şirkette Data Analyst olarak görev yapmaktadır. 2000 yılında elektro gitar çalmaya başlayan ve 2001’den itibaren Zardanadam’da solo gitar çalan ve şarkı yazarlığı yapan Tolga’nın 25 şarkısının yanı sıra kısa roman, şiir ve hikayeleri bulunmaktadır. 
 
Cem Polat (Davul) 
 
1982’de İstanbul’da doğdu. İlk ve Orta öğretimini bu kentte tamamladı. 1999’da Hiphop’ta Arıkan Sarıkaya ve Selami Sevinç’ten davul dersleri almaya başladı.
 
Eskişehir üniversitesi Kamu Yönetimi 1. sınıf öğrencisi olan Cem Polat, aynı zamanda özel bir şirkette satış sorumlusu olarak çalışmaktadır. Ekim 2001’den bu yana Zardanadam’da davul çalmaktadır.

Paşa Altın (Bas Gitar) 

1974’de Denizli’de doğdu. İlk ve orta eğitimini bu şehirde, Yüksek öğretimini İTü İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak klasik gitar çaldıktan sonra, 2001 Ağustos’unda Bas gitar çalmaya başladı. özel bir şirkette Risk Mühendisi olarak çalışmakta olan Paşa Altın Ekim 2001’den bu yana Zardanadam’da bas gitar çalmakta ve şarkı yazarlığı yapmaktadır.

Erbatur çavuşoğlu (Vokal) 

1974 yılında Konya’da doğdu; İlk ve Orta öğretimini bu şehirde, Yüksek öğretimini MSü Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde tamamladı. 
 
1988 yılında tanıştığı Oğuz öz’den gitar çalmayı ve şarkı yazmayı öğrendi. Aradan geçen 15 yıl içinde 120 şarkı yazdı. 1988-1992 yıllarında Konya’da kendi şarkılarını seslendirdiği çeşitli konserler ve dinletiler verdi. İlk grubu Musical Death’in ardından, Konya’da çeşitli konserler vererek yerel düzeyde tanınmışlık ve başarı kazanan beste grubu Tezekli Serzeniş’te gitar çaldı, vokalistlik yaptı. 
 
1995 yılında Erol Uras’tan şan dersleri aldı. 
 
1996-1997 arasında İngiltere’de vokalist ve gitarist olarak yer aldığı Railway Folk adlı Rock’n Roll cover grubuyla çeşitli konserler verdi.
 
1997–2000 yılları arasında Türkiye’de yapmaya çalıştığı solo albüm girişimleri sonuç vermedi. Halen Mimar Sinan üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmakta ve “Hegemonik bir süreç olarak Türkiye kentleşmesi” isimli bir doktora tezini tamamlamaya çalışmaktadır.

2001 yılından itibaren Zardanadam’da şarkı yazarlığı ve vokalistlik yapmaktadır. 


Utku Doğruak (Ritm Gitar & Back Vokal) 

1974’te İzmitte doğdu; İlk ve Orta öğretimini bu şehirde, Yüksek öğretimini İTü Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Lise yıllarında gitar çalmaya başlayan Utku 1992–1998 yıllarında kendi besteleriyle 20 kadar konser veren Pis 7’li grubunda çaldı.

Halen özel bir şirkette Data Analyst olarak görev yapmaktadır. 
 
2001’den itibaren Zardanadam’da ritm gitar çalan ve şarkı yazarlığı yapan Utku’nun 25 bestesi bulunmaktadır.

Submitted by : Diego
Source : -
Zardanadam Zardanadam
Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Artist List

Hiçbir sanatçıyı takip etmiyorsunuz.


Lyrics List