Yaşar
Yaşar
5 Nisan 1970 Follow
Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Yaşar Biography
Mehmet Yaşar Günaçgün 5 Nisan 1970 yılında Adana'da dünyaya gelir. Babası Mustafa Erdal, Adana'lı; annesi Mukaddes Leyla, Tarsus'lu olduğundan kendini çukurovalı olarak tanımlar..

İlkokulu Adana İsmet İnönü, Ortaokul ve lise eğitimini şimdilerde kapanmış olan Adana özel Yeni Lise (Yeni Kolej) de tamamlar.


Müzikle ilk tanışması Yeni Kolej birinci sınıfta okul orkestrasına girmesi ile başlar.

1987 yılında Marmara üniversitesi İşletme Fakültesini kazanarak İstanbul'a gelir. Şiirle ciddi olarak ilgilenmeye başlaması bu döneme rastlar.

1991 yazında kurduğu küçük bir grup ile tatil aylarında Mersin sahillerindeki yazlık sitelerde küçük çaplı konserler verir. "Şarkılarımı ilk Akdeniz'e söyledim" demesi bu yüzdendir. Dalgaların vokaliyle ...

Şarkılarını İstanbul'da söylediği ilk yer Moda semtindeki Hanbar adlı bir mekandır. Burada iki yıldan fazla çalışır.

Marmara üniversitesi'nden mezun olduktan sonra, İstanbul üniversitesi'nde Uluslararası Finans dalında yüksek lisans yapar.

1994 yılında Ankara Mamak'ta 239. kısa dönem olarak askerliğini tamamlar.

Bu sırada yaptığı "Divane", "Günahsız" ve "O'nun Vedası" isimli şarkılarına çok güvenir. Ve askerden döndüğünde bu şarkıların lokomotif olacağı bir albüm yapmayı hayal eder.

Bu hayal 1996 Eylül'ünde "Divane" adlı albümle gerçekleşir. "Divane" albümü yakaladığı yüksek satış grafiğinden dolayı Altın Plak ile ödüllendirilir.

1998 Ekim'inde "Esirinim" adlı 2. albümünü çıkarır. Bu albümde makamsal öğeler içeren "Kuşlar" adlı hit şarkısı ile dinleyici kitlesi genişler.

2000 Kasım'ında "Masal" adlı albümünü çıkararak kendi tanımıyla üçlemesini tamamlar. Artık onun kültleşmiş bir dinleyici kitlesi vardır.

2001 yazında Masal Konserleri adı altında çok başarılı bir Türkiye turnesi gerçekleştirir.
 
Arkasında bıraktığı 3 Albüm, sayısız ödül ve konserden aldığı güçle sadece yorumculuğunu ortaya koyduğu "Sevdiğim Şarkılar" adlı albümünü 2003 yılının hemen başında bir yılbaşı hediyesi olarak sevdiklerine sunar.
 
20.05.2005'te Hatırla adlı albümünü çıkarır.
 
5 Aralık 2006 yılında Sevda sinemalarda albümü ile dinleyicilerinin bir kez daha yüzünü güldürür.
 
Ve şimdi de dem..

Submitted by : Diego
Source : -
Yaşar Yaşar
Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Artist List

Hiçbir sanatçıyı takip etmiyorsunuz.


Lyrics List