Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Replikas Biography
Replikas 1993 yılında Gökçe Akçelik, Barkın Engin ve Orçun Baştürk tarafından kuruldu. 1998'de Selçuk Artut ve 2000'de özer Yalçınkaya'nın katılımıyla grup bugünkü şeklini aldı. Replikas’ın ilk albümü olan 'Köledoyuran’ 2000, ikinci albümü “Dadaruhi” se 2002 yılında yayınlandı. Albümler birçok müzik eleştirmeni arafından en iyi yerli albümler arasında gösterildi ve büyük beğeni topladı.

Yurtdışında da müzik yazarlarının ilgisini çeken albümler, yabancı plak şirketleri tarafından satışa sunuldu ve çeşitli ülkelerin radyolarında çalındı.


Albüm Amerika'da yayın yapan WXYC isimli internet radyosunun listelerinde 2 numaraya kadar yükseldi. Village Voice da dahil olmak üzere çeşitli dergilerde grupla ilgili röportajlar ve yazılar yayınlandı.


Replikas, albümlerin yanı sıra film müziği çalışmaları da gerçekleştirdi. Grubun bu alandaki ilk projesi 2001 yılında Serdar Akar’ın “Maruf” isimli filminin müzikleriydi. 2005 yılında Kutluğ Ataman’ın son filmi “İki Genç Kız” ın müziklerine imza atan Replikas, Fatih Akın’ın “the Sound of İstanbul” adlı filminde yer alan sanatçılararasında da bulunuyor.


Grup Türkiye’nin yanı sıra Avrupa'nın belli başlı kentlerinde sahnealdı. Replikas bugünlerde daha önce Sonic Youth, Pussy Galore, Helmet ve Dinosaur Jr. gibi isimlerle çalışmış olan Wharton Tiers’inprodüktörlüğünde 3. albümünü kaydediyor. Albümün Mayıs 2005 tarihindeDoublemoon etiketi ile müzikseverlerin beğenisine sunulması bekleniyor.Submitted by : Diego
Source : -
Replikas Replikas
Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Artist List

Hiçbir sanatçıyı takip etmiyorsunuz.


Lyrics List