Rafet El Roman
Rafet El Roman
25 Ağustos 1968 Follow
Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Rafet El Roman Biography
25 ağustos 1968 Edirne doğumlu Rafet El Roman, 1970 yılında ailesi Almanyaya işçi olarak gittiğinde 7 yaşına kadar Uzunköprü ömerbey köyünde anneannesi ile birlikte yaşadı.1.sınıfı köyde okuduktan sonra Almanyaya ailesinin yanına gitti. öğrenimini Almanyada tamamladı.

16 yaşında ilk söz ve bestelerini yazmaya başladı. Hayatının en büyük tutkusunun müzik olduğunu anlayan Rafet El Roman , bu yıllarda tüm kazancını, yine bu sanat alanında yaptığı yatırımlara endeksler.


1988 de ilk sahne çalışmalarına başladı. 1992 yılında Saarlaendischer Rundfunk Radio Kurumu tarafından Almanyada "Yılın En İyi Yeteneği" seçildi. 1994 yılında Frankfurt Kültür Festivali de Media Artist Avard - Medya Sanat ödülü aldı.1995de Türkiyeye gelerek ilk solo albümünü çıkardı. "Gençliğin Gözyaşları" adlı albüm bir milyonu aşan satış rakamlarına ulaştı.


1997 yılında "EN GüZEL GüNLER SENİN OLSUN" adıyla ikinci albümünü çıkardı. 1998de Avrupada ilk solo albümü piyasaya çıktı. 1998 yılında "Propoganda" filmi ile Kemal Sunal, Metin Akpınar gibi Türk sinema tarihinin dev isimleriyle birlikte başrol oynadı.


1999da "HAYAT HüZüNLü" adlı üçüncü albümüyle yine büyük bir başarı yakaladı.


2000 yılında Rafet El Roman, Mehmet Ali Erbil ile Euro 2000 şampiyonası için milli takıma yazdığı "BIR GOL DAHA" şarkısını seslendirdi. 2000 yılında "DAR ALANDA KISA PASLAŞMALAR" adlı sinema filminde Müjde Arla birlikte başrol oynadı.


2001 yılında Aşkın Nur Yengi ile, söz ve müziği Rafet El Romana ait olan "PEŞİNDEYİM" adlı şarkıda düet yaptı.


2001 yılında "HANIMELİ" adlı 4. albümünü çıkardı.


2002 yılında, 5. albümü "5 NR AŞK" adlı albümünü hayranlarının beğenisine sundu.


2004 yılının yaz aylarında, "SüRGüN" adlı 6. albümünü yaptı ve bu albumle çok büyük bir satış grafiği yakaladı, bir çok hit şarkısıyla 2004 yılının en beğenilen albümlerinden biri oldu Sürgün.


2005 yılında, "KALBİMİN SULTANI" adlı 7.albümünü, 10.Sanat Yılı Şerefine müzik severlerin beğenisine sundu, album ilk çıktığı hafta büyük bir satış grafiği yakalayarak, listelerin bir numarası oldu.Müyap yılın en çok satan albümü ödülü Altın Kelebek,Popsav yılın en başarılı pop sanatçısı ödüllerini aldı.


Rafet El Roman, 2000 yılında kurduğu RER Müzik adlı müzik yapım şirketiyle, müzik piyasasına yeni isimler kazandırmayı amaçlıyor. Ayrıca, hayatı sinema ve müzik üzerine kurulan Rafet El Romanın en büyük hedefi, senaristliği ve yönetmenliğini yapacağı film projesini hayata geçirmek...


2006 da Gönül Yarası albümü çıktı.Submitted by : Diego
Source : -
Rafet El Roman Rafet El Roman
Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Artist List

Hiçbir sanatçıyı takip etmiyorsunuz.


Lyrics List