Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Pinhani Biography

Sinan Kaynakçi

Vokal, Gitar, Nefesliler
25 aralik 1979'da istanbul'da dogdu.çocuklugu Florya ve Bakirköy'de geçti.Cagaloglu Anadolu Lisesi'nden 1998 yilinda mezun oldu.Müzige bu okulda basladi. 1995 yilinda yan flüt dersleri aldi, gitar çalmaya da ayni yil basladi. 1996 yilindan itibaren araliklarla stüdyo hiphop'ta davul dersleri aldi. 2001-2003 yillari arasinda "Van Basten" grubuyla Beyoglu'nda çesitli mekanlarda çaldi.Bu dönemde kendi parçalarini yazmaya basladi.Farkli hedefleri nedeniyle gruptan ayrilmak zorunda kaldi. Uzun yillardir dinleyicisi ve hayrani oldugu Akin Eldes'e 2004 yili sonunda parçalarinin demolarini dinletti, 2005 ortasinda da ilk albümün kaydi basladi. Her iki albümde söz ve müzikleri yazdi,vokal yapti , farkli enstrümanlarla katkida bulundu. Ayrica Kasim 2006'dan bu yana Akin Eldes Trio'da bas gitar çalmaktadir. Vurmali,telli ve nefesli enstrümanlar basta olmak üzere birçok müzik aletini çalmak gibi beyhude bir çaba içindedir.


Akin Eldes
Gitarist

Akin Eldes, Frankfurt (Almanya) da dogdu. Müzige ilk adimlari herkes gibi mandolin ve flüt ile atti. Sag-Sol olaylarina karismasina istemeyen ailesinin gitar almamasi nedeniyle anca lisede gitar çalmaya basladi. E-5, Painted Bird, Asim Can Gündüz ve çapkinlar gruplarindan sonra 1986 ile 2000 yillari arasinda Bulutsuzluk özlemi'nde yer aldi. 2000 yilindan sonra çesitli gruplarla sahneye çikti ve albüm kayitlarinda bulundu. Tüm bu kosusturmanin arasinda bos durmayan Akin Eldes, kendi müzikal bakisini anlatan üç de albüm yayinladi. Pinhâni'nin her iki albümünde müzikal prodüktör ve gitarist olarak yer aldi . Uzun bir süredir de grubun her konserinde çalmaktadir.

Zeynep Eylül üçer
Bas Gitarist ve Vokalist

16 eylül 1985'te Istanbul'da dogdu.çocuklugu Tesvikiye'de geçti.1991-1997 yillari arasinda Trt Istanbul çocuk korosunda sarki söyledi.Orta okula Istanbul'da basladi.1 yil sonra ailesiyle Antalya'ya yerlesti.Antalya Koleji'nde okudu ve okulu adina 2.ligde uzun süre basketbol oynadi.Sinan'in ona hediye ettigi bas gitarla aktif müzik yasantisi basladi.Müzik ögretmeni olan annesinden solfej ve armoni dersleri aldi. 2004'ten itibaren araliklarla geldigi Istanbul'a 2005'te yeniden yerlesti. Halen I.T.ü. Devlet Konservatuari Enstrüman Yapimi bölümünde ögrenim görmektedir.


Hami ünlü
Davulcu

12 mayis 1985 de Istanbul da dogdu. Orta okul ve liseyi Notre Dame de Sion’da okuduktan sonra 2004 senesinde Galatasaray üniversitesi Iktisat Böümünü kazandi. Su siralar üniversiteye devam etmektedir.

Müzik hayati 2000 senesinde kayit oldugu Drum Club'ta basladi. Ders aldigi Drum Club hocalari arasinda Hakan Açikalin, Bülent Akbay, Alisan Topaloglu ve Berke özgümüs yer almaktadir. Ortaokul ve lise yillarinda amatör anlamda cazla ve davulla iç içe yasadi. üniversitede Paris Konservatuari Caz bölümünde hoca olan Phillipe Poussard esliginde caz atölyelerine katildi. 2006 mayis ayinda Pinhani grubuna dahil oldu. Ayrica zaman zaman Akin Eldes Trio konserlerinde de çalmaktadir.


Selim Aydin
Gitarist

16 Mayis 1981'de Ankara'da dogdu. çocuklugu Adana'da geçti. Ortaokul yillarinda klasik gitar dersleriyle müzige basladi. Lisedeki grubuyla yarismalarda ve konserlerde çaldi. üniversite yillarinda Sinan Kaynakci ile tanisti ve onunla beraber Van Basten'de yer aldi. Cem Nasuhoglu ile gitar ve armoni üzerine çalisti. Yurtdisinda oldugu için ilk albümün kayitlarinda bulunamadi. 2006 Dogu Anadolu turnesi sirasinda ise askerdeydi. Ilk konserlerinden beri Pinhani ile çaliyor.

Beraber çaldigimiz Müzisyenler

Cem Aksel
Davulcu

17 Subat 1963'de Ankara'da dogdu. Caza ve davula olan ilgisi Istanbul'da ortaokul siralarinda basladi. Lise yillarinda amatörce devem eden müzik hayati lise sonrasi profesyonellige dönüstü. 1983 yilinda Isviçre Bern'de bulunan, Swiss JazzSchool'a kaydodu. Ancak maddi olanaksizliklar nedeniyle devam edemedi.

O günden bu yana yasamini müzik ile kazanan sanatçi 60 kadar albüm çalismasinda çesitli sarkicilara eslik etti. Türkiye'nin hemen hemen bütün cazcilari ile çaldi. Halen Istanbul'da yasayan Cem Aksel, Bülent Ortaçgil ve çesitli caz müzisyenleri ile farkli mekanlarda çalmaktadir. Pinhani'nin ilk albümünde davulcu olarak yer aldi. Zaman zaman konserlerde de gruba eslik etmektedir.


Demirhan Baylan
Bas Gitarist

Demirhan Baylan profesyonel müzik kariyerine bas gitarist olarak 1989'da Bulutsuzluk özlemi'yle basladi. 90'li yillarda 3 adet solo albüm yayimladi (Kazik Marka, Hayallerimin Tepeleri, Kocakarinin Dansi). Kesmeseker , Mask , Mehmet Güreli , Akin Eldes , Funk Doctors gibi müzik gruplari ve isimlerle çalismalar yapti. 1995-1999 arasi Berklee College of Music'te Music Production and Engineering bölümünden mezun oldu. 1999 yilinda Türkiye'de iki solo albüm daha yayinladi (1000 Yil, Rengarenklerin). Bilgi üniversitesi ve Yildiz Teknik üniversitesi'nde ses mühendisligi dersleri verdi. Deneyevi isimli müzik kayit stüdyosunu kurdu. Yavuz çetin, Oguz Büyükberber, Tolga Tüzün, çaglayan Yildiz, Cengiz Baysal, Sevket Akinci, Ayse Tütüncü gibi müzisyenlerle sahne ve stüdyo çalismalari yapti.

2003'te "Anlamli Hatalar" isimli solo albümünü kendisinin kurdugu DB LTD. sirketinden çikardi.Kesmeseker grubunun prodüktörlügünü yapti. 2005 yili itibariyle sahne ve stüdyo çalismalarina devam etmektedir. 2005 yilinda DELI FATMA'NIN BILMECELERI isimli yeni albümü için alternatif bir pazarlama yöntemi olarak "SYSTEM BYPASS" olarak isimlendirdigi bir yöntem kullandi . 2007 yilinin temmuz ayindan beri firsat buldukça Pinhani'ye konserlerinde eslik ediyor . Pinhani'nin hala sürmekte olan ikinci albüm kayitlarinda bas gitar çaliyor.


Ceyhun Kaya
üflemeli çalgilar

1 agustos 1979'da Samsun'da dogdu. 1997'de baglama, 1999'da kaval, 2000'de klarnet çalmaya basladi. 2001 yilinda Ankara'ya yerlesti. Flüt , saksafon, gitar ve baska bircok enstrümanla ilgileniyor. Karadeniz müzikleri, Türk halk müzigi, balkan müzigi ve alternative rock müzik türlerinde yerli ve yabanci müzisyenlere eslik etti. Ocak 2007'den beri Pinhani'yle çaliyor, halen Ankara'da yasiyor ve burda farkli gruplara eslik ediyor.


Can ömer Uygan
Trompet

Can ömer Uygan 1982'de Izmir'de dogdu. 1998 yilinda Anadolu üniversitesi Konservatuvari Trompet Bölümüne Erden Bilgen'le basladi, 1. Amatör Caz Müzisyenleri Festivali'nde ''Bi-Bap'' ile sahne aldi. 2000 yilinda kurduklari ''Gevende'' ile çesitli yurt içi ve yurt disi festivallerde sahne aldi.''Anadolu Trompet Quartet'' ile ''Kalavrita Brass And Woodwind Course'' Kalavriyta/Yunanistan ' da, ''Uluslararasi 1. Trompet Festivali'nde '' ve Türkiye'nin çesitli salonlarinda konserler verdi. Halen, Erden Bilgen egitiminde I.T.ü. MIAM'da yüksek lisans egitimine devam etmektedir. Pinhâni'nin ikinci albümü "Zaman Beklemez"de yer aldi. Firsat buldukça da konserlerde yer almaktadir.


Submitted by : Diego
Source : -
Pinhani Pinhani
Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Artist List

Hiçbir sanatçıyı takip etmiyorsunuz.


Lyrics List