Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Ogün Sanlısoy Biography
1971 yılında Gölcük’te doğan Ogün Sanlısoy, babasının görevi dolayısıyla pek çok farklı bölge ve şehirde geçen ilkokul yıllarından sonra Fenerbahçe Lisesi’nde ortaokul ve liseyi okudu. 1988 yılında Mimar Sinan üniversitesi Endüstri ürünleri Tasarımı bölümüne girdi ve mezun oldu.

1989 yılında yakın arkadaşı Kubilay özvardar ile birlikte hazırladığı akustik dinleti onun ilk sahne deneyimiydi. Bu yıllarda “Sugar Mice” grubuyla çalışmaya başladı ve ilk demo kaydını gerçekleştirdi. Daha sonra çeşitli amatör gruplarda solist olarak çalıştı.


1992 yılında Pentagram’a katıldı ve aynı yıl çıkan “Trail Blazer” albümünde vokaliyle yeraldı. Türkiye’de ve yurtdışında Pentagram’la pek çok konser gerçekleştiren Sanlısoy, 1993 ve 1994 yıllarında Hıbır ve Rock dergilerinin okuyucuları tarafından Yılın En İyi Erkek Rock Şarkıcısı Solisti seçildi.


1994-95 yıllarında Gür Akad’ın kurduğu Klips grubunda solist olarak yeraldı ve bu grupla çeşitli konserler verdi.1995 yılında piyasaya çıkan özlem Tekin’in “Kime Ne” adlı ilk albümünde besteci, enstrümanist ve süpervisor olarak çalıştı.


1996 yılında Pentagram grubundan ayrılarak solo çalışmalarına başladı. 1999 baharında çıkan ‘’Korkma’’ albümü ümit Kuzer’in prodüktörlüğünde gerçekleştirildi. 2004 yılında çıkan “O GüN” sanatçının ikinci solo çalışmasıydı. Albümdeki “Saydım”, “Pencere” ilgi çeken şarkılardı. 2006 yılına gelindiğinde Ogün Sanlısoy, “üç” adlı albümü çıkardı. Albümden çıkış parçası ise “Bilmece” oldu.


Türk Rock müziğinin önemli isimlerinden Ogün Sanlısoy, iki yılı aşkın bir aradan sonra yeni bir albüm ile sevenlerinin karşısına çıktı. Yeni albümünde çocukluk anılarını yâd eden ve çocukken hayatımızda bulunan güzellikleri, hayat yolunda ilerlerken, sürekli rol değiştirip karmaşalar içerisinde bulunmak zorunda kalarak unuttuğumuzu anlatan Ogün Sanlısoy, belki de bir an durup gökyüzüne baktığımızda o eski çocukluk günlerimizi hatırlayarak manevi bir huzur yakalayacağımızı anlatıyor.


Submitted by : Diego
Source : -
Ogün Sanlısoy Ogün Sanlısoy
Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Artist List

Hiçbir sanatçıyı takip etmiyorsunuz.


Lyrics List