Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

İki Biography
İKİ, Can Zengin ve Nafiz Emre Konuralp 'den oluşur. İkili ilk kez 2003 yılında üniversite eğitimi için gittikleri Eskişehir'de "Packaged Heaven" grup adı altında bir araya gelir. 4 kişilik kadrosu ile Eskişehir 'de İngilizce sözlü bestelerle çalışmalarını sürdüren "Packaged Heaven" elemanları 2006 yılında yollarını ayırır.
Bir süre sonra Can ve Nafiz Emre tekrar bir araya gelerek bu kez yola türkçe sözlerle devam etmeye karar verirler. Yeni grubun adı İKİ 'dir. Grubun adının İKİ olarak belirlenmesinde müzik hayatına iki kişi olarak devam etme isteği etkili olmuştur. 

İlk profesyonel İKİ çalısması "Karanlık Sular" adındaki 6 parçadan oluşan EP (Extended Play) 'dir. İlk ortaya çıkan İKİ bestelerinin bir an önce dinleyicilerle paylaşılması amacıyla gerçekleştirilen EP projesinin grubun beklentilerinin üzerinde ilgi görmesi ile birlikte Faili Meçhul albümünün kayıtlarına başlanır.


Milhan Müzik ile varılan albüm anlaşması çerçevesinde kayıtları tamamlanan ve 11 parçadan oluşan Faili Meçhul 'ün kayıt süreci 2008 yılı son çeyreğinde tamamlanır. Ancak albüm kayıt sürecinin hemen sonrasında Can Zengin 'in vatani görevini yerine getirmesi gerekliği doğar ve albümün çıkış süresi 2009 Eylül ayı oalrak belirlenir.


Ancak hem bir ön tanıtım olması hem de albüm hakkındaki tepkilerin ölçülebilmesi amacıyla bekleme süresi boyunca albüm TTnetmuzik.com, aveamuzik.com ve powerclub.com.tr gibi Mü-Yap'a bağlı yasal online müzik indirme portallarından dinleyicilere ulaştırılır. 


Faili Meçhul albümünün prodüksüyonu tamamı ile İKİ üstlenmiştir. Tüm kayıtlar Nafiz Emre Konuralp tarafından yapılır ve ve bass gitar hariç tüm enstrümanlar yine ikili tarafından çalınır. 


Faili Meçhul albümü stüdyoya girilip arka arkaya yapılan kayıtlardan oluşmamaktadır. Parçalar bestelendikçe ve yeterli boş vakit bulunduğu dönemlerde kaydedilmiştir. Albümdeki parçaların kayıt süreçlerindeki ana düşünce ise olabildiğince sade ve dinlenebilir bir albüm oluşturmaktır.


Bu nedenle müzikal altyapıda çeşitlilikten olabildiğince uzak durulmuştur. Faili Meçhul, dinleyen kişinin içinde geçmişe dair kalan birçok hissi ortaya çıkarabilecek ve dinlerken kişiyi yormayacak bir albüm olarak karşımıza çıkıyor. 


İKİ, konserlerine 2 + 2 = 4 kişilik bir kadro ile çıkar. İKİ 'ye canlı performanslarında bass gitarda Başak Gün yada Alp çoksoyluer, davulda ise Onur Aydoğdu yada Murat Yakupoğlu eşlik eder. 


Can Zengin:

İKİ 'de vokal yapıyor. Kayıtlarda akustik gitar ve piano çalıyor. İstanbul doğumlu. Anadolu üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunu. Bir süre Marmara üniversitesi Sinema bölümünde yüksek lisans eğitimi aldı. 

Nafiz Emre Konuralp:

İKİ' de elektrik gitar çalıyor, davulları yazıyor, kayıtları yapıyor. 2004 yılında Eskişehir Rock Topluluğu'nu kurdu. Topluluk üyeleri ile birlikte Eskişehir'de sayısız rock organizasyonu düzenledi. Rock Eskişehir Project Vol1 ve Vol2 adlarında iki toplama albüm yayınladı. Eskişehir 'de kurduğu StudyoSert 'de 40 civarıda grubun kayıtlarını yaptı. Kentin rock müzik kültürüne katkıda bulunmaya çalıştı. Halen mühendilik eğitimini sürdürmekte.

Submitted by : Diego
Source : -
İki İki
Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Artist List

Hiçbir sanatçıyı takip etmiyorsunuz.


Lyrics List