Gülşen
Gülşen
29 Mayıs 1976 Follow
Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Gülşen Biography
29 Mayıs 1976 İstanbul’da doğdu..

Bir ablası bir ağabeyi var.


Şehremini Lisesini bitirdikten sonra, konservatuar Türk Müziği bölümüne girdi. 2 yıl devam etti. Müziğe doğduğu gün başladığını düşünüyor... 5-6 yaşlarında şarkıcı olmaya karar verdi.


Konservatuarla eş zamanlı olarak İstanbul’da klüplerde sahne aldı. çok sürmeden Serap ve özkan Turgay’dan bir gün yine sahnede şarkı söylerken albüm için teklif aldı. 2-3 ay içinde hazırlık yapılıp “Be Adam” adlı ilk albümü 1997 yılında piyasaya çıktı. çok başarılı bir satış grafiği yakaladı.


çok geçmeden yeni tanıştığı Murat Varol’la evlenme kararı aldı ve 2 ay sonra evlendi. Ayni zamanda müziğe ara vermiş oldu.


Sadece zevk için 99 yılında “Erkeksen” adlı bir albüm yaptı. 2000 yılında boşandı.


2002 yılında “Şimdi” adlı albümü çıkardı.


2004 yılında yeniden doğuş olarak nitelendirdiği “Off Off” adlı albümü Erol Köse prodüksiyon tarafından çıkarıldı.


İlk bestesini lise 2’de yani 16 yasındayken yaptı. İkinci albümde 7, üçüncü albümde 6, son albümde ise 8 şarkı Gülsen’in sözü ve ve müziğinden oluşuyor. Son albümde 10 şarki var. ”Off Off” bir Nazan öncel şarkısı. Sarisin Sezen Aksu’nun yıllar önce seslendirdiği bir şarkı. Rober’in albümünde yer alan “Büyüdüm” ve Hülya Avsar’in albümünde yer alan “Alnının Yazısı” Gülşen’e ait.


Anne ve babasının pozitif düşünce ve duaları hayatındaki en önemli huzur kaynağı...


Dünle yasamak omzumuzda yüktür ve zaman kaybıdır, unutmak ve affetmek yenilenmemizi sağlar. önemli olan şu andır. Şu an yaptığın ve düşündüğün iyi şeyler yarın hayatına olumlu bir şekilde yansıyacaktır..


O mükemmeliyetçi bir insan. Yola ONCE kendisinden çıkıp iyi insan olmanın en önemli meziyet olduğunu düşünüyor. ilahi adalete sonsuz inanç duyuyor.


Ve FARKINDALIK... Hayatının her saniyesinde beynine, kalbine bedenine hükmeden felsefe...


Ebru sanatına ilgi duyuyor ve öğreniyor... Squash oynamayı seviyor. Uzak doğu sporlarından karate yaptı ve siyah kuşak sahibi.


Sevdiği yönü en büyük sıkıntısını atlatmak birkaç dakika sürüyor. çünkü onun için herşey ya siyah ya beyaz. Sonsuz tolerans tanır ama kum saati misali işliyor kalbi.


Sevmediği değil ama sonunda onu üzen yönü ise belki burcunun gereği (ikizler) değişken olması, aşk ve sevgi konusunda kendini dengeleyememesi.Submitted by : Diego
Source : -
Gülşen Gülşen
Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Artist List

Hiçbir sanatçıyı takip etmiyorsunuz.


Lyrics List