Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Gece Yolcuları Biography
GECE YOLCULARI grubu 1993 yılında kurulmuştur. Grup 5 kişiden oluşmakta ve tamamı İstanbul’da yaşamaktadır. 

Kurulduğu amatörlük günlerinden beri grubun en temel hedefi; 


- Samimi 

- Her yaş grubundan olumlu tepki alabilen 
 
- Hem müzikal, hem de grup duruşu açısından kendi kulvarını ve tarzını yaratabilen, 

Evrensel bir müzik grubu konseptli albümler üreterek bunu kitlelerle paylaşmaktı. 


Böylece yaptığı üretimleri ticari anlamda da önemli başarılar yakalayacak bir seviyeye çıkarıp, dünyadaki örneklerinde olduğu gibi Türkiye müzik endüstrisine yeni bir soluk getireceğine inanmıştır. 


Bu hedeflerini müzik endüstrimizin her alanında, yaşayarak, gözlemleyerek ve kuşakdaşı olsun veya olmasın her tür Türkçe sözlü üretimleri irdeleyerek oluşturmuş ve ortaya koymuştur. 


Müzik gruplarının her ülkede olduğu gibi müziği besleme gibi bir misyonu vardır. Şu an ülkemizde bu anlamda bir üretim darlığı yaşanmaktadır. Gece Yolcuları ülkemizde böyle bir misyonu kendi tarzında yüklenmeye hazırdır. 


GECE YOLCULARI gurubunun sözlerinin ve bestelerinin tamamı kendisine ait olup, melodik pop-rock diye tariflenebilecek bir müzik tarzında üretim yapmaktadır. 


10 yıllık geçmişi boyunca Türkiye’nin bir çok yerinde konserler ve bar programları yaparak, hem kendi müziğini ilerletmiş hem de dinleyicileriyle buluşma imkanı yakalamıştır. Bu açıdan oldukça tanınan ve sevilen bir müzik grubu olmuştur. 


Grup albüm öncesinde sadece kendi albümü için detaylı çalışmalar yapmış ve bunun dışında herhangi başka bir yolu tercih etmemiştir. Bu yüzden oldukça titiz çalışarak müziğini paylaşmanın yöntemleri konusunda uzun bir süre karasız kalmıştır. 


2000 yılında H2000 festivali bünyesinde düzenlenen Scholler-Universal müzik beste yarışmasında gurup ilk defa ismini ve üretimini böyle bir yarışmada denemek istemiş "hani nerde" adlı bestesiyle Türkiye çapında 250 beste arasından ilk 10'a kalmış ve finalist olmuştur. 

 
Daha sonra 2002 yılında sanatçı Murat Göğebakan’ın talebiyle AYYüZLüM adlı albümünün süpervizör’lüğünü ve ön aranjelerini gerçekleştirmek üzere bir çalışma yapmış ve ismini popüler müzik piyasasında da duyurmuştur. Grup aldığı ortak karar uyarınca Sanatçının yurt içi-yurt dışı tüm konserlerinde ve ulusal medyadaki programlarında canlı orkestra performansı sergilemiş ve tarzı dışında da beğeni kazanmıştır. 

Grubun albüm yolculuğunun uzun soluklu oluşunda, seçici olmamız, yukarıda sayılan önemli hedefleri yakalama isteği, grup prodüksüyonlarına ülkemizde ki tedirgin yaklaşım ve müzik piyasamızın yıldan yıla çok büyük farklılıklar ve değişimler geçirmesi temel etkendir. 


Zorda olsa bu albüm yolculuğu GECE YOLCULARI albümüyle istediğimiz ve hayal ettiğimiz şekilde başlamıştır. Yüksek hedeflerimiz vardır ve bu doğrudur. Ama sıkı bir çalışma ve enerjimizle arzu ettiğimiz bu hedeflere tek tek varmak için uzun bir yolumuz var...! 


GECE YOLCULARI 

 
EDİS İLHAN (Solist--Perküsyon) 
 
İstanbul’da doğdu. Trakya ünv. Makine Mühendisliği mezunu. Müziğe Lise öğrenimi sırasında etnik vurmalı çalgılarla başladı.Değişik müzik guruplarında tumba, bongo, djembe, doli, bendir vb. vurmalı sazlar çaldı. 1993 yılında üniversite öğrenimi sırasında GECE YOLCULARI gurubunun kuruluşunda yer aldı. O tarihten bu yana GECE YOLCULARI grubu ile müzik yapmaktadır. 
 
Kişisel özellikler: Güçlü bir fotoğrafik hafızaya sahiptir. Doğayı çok sever ve her tür kuş beslemeyi sever. Burcu “Basak”... 

UĞUR ARSLANTüRKOĞLU (Ritm gitar—Back vokal) 

İstanbul’da doğdu. Trakya ünv. Makine Mühendisliği mezunu. Müziğe üniversite öğrenimi sırasında başladı. Klasik, Akustik ve Elektro Gitar çalıyor. Grubun kuruluşundan önce değişik solistlere back vokal yaptı. Profesyonel olarak bar programları yaptı ve çeşitli gruplarda gitar çaldı. 1993 yılında gurubun kuruluşunda yer aldı. O tarihten bu yana GECE YOLCULARI ile müzik yapıyor... 
 
Kişisel özellikler: İyi konuşur ve ikna yeteneği güçlüdür. Hiperaktif. Evinde durmaz sürekli gezer. Otomobil meraklısıdır. Detaycıdır. Burcu “Basak”... 

BüLENT E. ALBAYRAK (Davul) 

İstanbul’da doğdu. Marmara ünv. Eğitim Fak. Coğrafya Mezunu. Müziğe Lise yıllarında başladı. Bir çok amatör ve profesyonel grup ve solistle çalıştı. Müzik okullarında davul dersleri verdi. 2000 yılında GECE YOLCULARI gurubuna katıldı. O tarihten bu yana GECE YOLCULARI gurubu ile müzik yapmaktadır. 
 
Kişisel özellikler: National Geografic koleksiyoncusudur. Dalmayı sever. Bir plan adamıdır. İnatçıdır. Burcu “Yengeç”... 

YASİN ARSLANTüRKOĞLU (Bas Gitar) 

İstanbul’da doğdu. Anadolu ünv. Kamu yönetimi mezunu. Microsoft Sistem mühendisi. Müziğe ortaokulda özel müzik dersleri ile başladı. Lise yıllarında çeşitli amatör guruplarla çalıştı. 2000 yılına kadar değişik solistlere eşlik etti. 2000 yılında GECE YOLCULARI gurubuna katıldı. O tarihten bu yana GECE YOLCULARI grubu ile müzik yapmaktadır. 
 
Kişisel özellikler: Teknoloji ve bilgisayar delisi. Puzzle ve Gokart ile ilgileniyor. Uyumlu ve pozitif biri. Burcu “Aslan”... 

MURAT ARSLANTüRKOĞLU (Solo Gitar) 

İstanbulda doğdu. Makine ressamlığı mezunu ve profesyonel fotoğrafçı. Müziğe lise yıllarında keyboardla başladı. Daha sonra gitarla ilgilendi. Birçok amatör grupla çalıştı. özel dersler verdi. 1999 yılında GECE YOLCULARI gurubuna katıldı. O tarihten bu yana gurupla çalışıyor. 
 
Kişisel özellikler: İleri düzeyde bir fotoğraf meraklısıdır. Aşçı kadar iyi yemek yapar. Az konuşur. Burcu “Aslan”...

Submitted by : Diego
Source : -
Gece Yolcuları Gece Yolcuları
Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Artist List

Hiçbir sanatçıyı takip etmiyorsunuz.


Lyrics List