Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Fatih Kısaparmak Biography
1961 yılında Elazığ`da doğdu. Eğitimci bir ailenin tek çocuğudur. Annesi, emekli ilkokul öğretmeni Yıldız Hanım; babası ise, birçok bilimsel esere imzasını atmış bir araştırmacı yazar ve Milli Eğitim Bakanlığı üst düzey yönetiminde önemli görevlerde bulunmuş bir bürokrattır. 

Fatih Kısaparmak, "Bay Kilim" ve "Türkü Baba" olarak da tanındı. Türk Halk Müziği'nde, "türkü formunda beste" yaparak, geleneksel Anadolu müzik kültürünün, çağdaş bir ambalajla genç kuşaklara aktarılmasını sağlamaya çalıştı. 


Ankara Deneme Lisesi`ni bitirdikten sonra, bir süre İktisat ve Hukuk fakültelerinde öğrenim gördü. Ankara Devlet Konservatuvarı ile Ankara Radyosu`nda müzik; Devlet Güzel Sanatlar Galerisi`nde de resim çalışmaları yaptı. Gazete muhabirliğinin yanı sıra çeşitli edebiyat, sanat ve folklor dergilerinde şiirleri ve arastırmaları yayımlandı. Basılı ilk kitabı ise, 1982`de yayımlanan "Dil Folkloru Açısından Harput Ağzı"dır. 


Fatih Kısaparmak , "Kilim-Nazlı Bebe", "Yarına Kaç Var - Bekle Küçüğüm", "Cemre Düşünce", "Güneşi Biz Yandırdık", "Portakal çiçeğim", "Hoşçakal", "Mozaik" ve "Dicle`nin Oğlu" adlarını taşıyan albumleriyle birçok ödül aldı. 1991 yılında, haber spikeri ve televizyon program yapımcısı Şebnem Kısaparmak'la evlendi. çiftin, Ozan adında bir çocukları oldu.Submitted by : Diego
Source : -
Fatih Kısaparmak Fatih Kısaparmak
Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Artist List

Hiçbir sanatçıyı takip etmiyorsunuz.


Lyrics List