Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Çilekeş Biography

2002 yilinin Ekim ayinda kurulan çILEKES, vokalde Görkem Karabudak, elektronik gitarda Ali Güçlü Simsek, bas gitarda Gökhan Sahinkaya ve davulda Cumhur Avcil'den olusuyor.


Ilk konserini Kasim 2002'de Ankara Saklikent'te gerçeklestiren çilekes, 2003 ve 2004 yillarinda verdikleri konserlerle önce Ankara'da dikkatleri çektiler. 2003`ün Mayis ayinda önlerinde gerçekten önemli bir firsat oldugunu henüz bilmedikleri Fanta Genç Yetenekler Aramizda yarismasina katildilar. ön elemeleri asan çilekes, Iç Anadolu Bölgesi Finali`nde canli performansiyla begeni toplayarak Türkiye Finali`ne katilmaya hak kazandi. Grup, yarismanin Türkiye Finali`nde Melih Kibar, Meltem Taskiran, Teoman, Levent Yüksel, Engin Akinci`dan olusan jüri önünde yine canli performansiyla göz doldurarak yarismayi kazandi.


Bu gelismenin ardindan daha büyük organizasyonlarda, daha genis kitlelere ulasmaya baslayan çilekes, konserlerin yaninda albüm çikarma fikrini aklina koydu ve yeni parçalar yaparak bir demo hazirladi.


Prodüksüyonuna 2005`in Mart ayinda ITü MIAM`da davulllari kaydederek basladiklari ve özellikle üniversite gençligi tarafindan dört gözle beklenen ilk albümleri "Y.O.K." Volkan Basaran'in prodüktörlügünde Haziran 2005'te ONAIR tarafindan yayinlandi. Sarkilarin söz, beste ve düzenlemelerinin tümünün çilekes'e ait oldugu albümde Rap müzigin yükselen ismi Fuat, Kurban grubunun davulcusu Burak Gürpinar ve alternatif müzigin önemli ismi Aylin Aslim da birer sarkida konuk müzisyen olarak katildilar.


Daha fazla bilgi için http://www.cilekes.com.tr


Submitted by : Diego
Source : -
Çilekeş Çilekeş
Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Artist List

Hiçbir sanatçıyı takip etmiyorsunuz.


Lyrics List