Cemil Demirbakan
Cemil Demirbakan
7 Mayıs 1971 Follow
Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Cemil Demirbakan Biography
1971 Ankara doğumlu olan Cemil Demirbakan, ilkokul yıllarından itibaren okul gruplarında solist olarak yer almaya başladı.
Gazi üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra tek tutkusu olan müziğe daha çok eğilmeye karar verdi ve 1990 yılında ilk grubu olan Sıkoçbırayt Kardeşler’i kurdu. Ankara’da çeşitli kulüplerde sahne almaya başlayan Cemil Demirbakan, konser performanslarının ilk adımlarını bu grupla attı.
Kendisini sahnede iyice geliştiren Demirbakan, askerliğini bitirdikten sonra Antalya Divan Oteli’nde yeni grubuyla tekrar sahne almaya başladı. 

Hayatının dönüm noktası olarak tanımladığı Onno Tunç’la tanışması da burada gerçekleşti. 2 yıl boyunca sadece müzikle ilgilenen Cemil Demirbakan daha sonra iş hayatına dönerek birkaç sene mühendislik yaptı.


Müzik tutkusu hiç bitmeyen Demirbakan, 90’lı yılların sonunda Cornflakes adlı cover grubunu kurarak, İstanbul’un birçok popüler kulüplerinde sahne aldı. Yüksek Sadakat grubu kurulana kadar Cornflakes’le devam eden Cemil Demirbakan, müzik merkezli yaşamını Yüksek Sadakat ile devam ettiriyor. (-du)



Submitted by : Diego
Source : -
Cemil Demirbakan Cemil Demirbakan
Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Artist List

Hiçbir sanatçıyı takip etmiyorsunuz.


Lyrics List