Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Bulutsuzluk Özlemi Biography
1990'lardaki müzik çalışmaları ile Türkiye'de birçok ilke imza atan Bulutsuzluk özlemi kendi türlerinin ilklerinden biri olma özelliğini taşıyor.
Türkiye'de yaşanan pop patlaması öncesinde ülkenin müzik piyasasının içinde bulunduğu kısır döngüyü kıran pop-rock çalışmaları sırasında Bulutsuzluk özlemi'nden söz etmeden geçilemez. Bugüne kadar kaydettikleri albümler ve Türkiye'nin her yerinde verdiği sayısız konserlerle müzikseverlerin aklından hiç çıkmayacak bir yer edindi.
Müziğinde Batı kaynaklı rock melodi ve ritmlerine Anadolu'nun yüzlerce yıllık birikimini de katmayı başaran ve bu sayede büyük ilgi gören Bulutsuzluk özlemi, Türkiye'de uzun süre tartışılan "Türkçe sözlü rock yapılır mı?" sorusuna yaptıkları müzikle cevap verdi. 

Şarkı sözlerinde işledikleri sosyolojik, psikolojik, ekonomik ve politik konularda herkes kendinden bir şey bulabildi. Nejat Yavaşoğulları, Sina Koloğlu, Akın Eldes, Sunay özgür ve Utku ünal'dan oluşan grup her zaman belli bir kalitenin üzerinde kalmayı başardı.Submitted by : Diego
Source : -
Bulutsuzluk Özlemi Bulutsuzluk Özlemi
Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Artist List

Hiçbir sanatçıyı takip etmiyorsunuz.


Lyrics List