Betül Demir
Betül Demir
25 Eylül 1980 Follow
Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Betül Demir Biography
Sanatçı ruhunu en çok taşıyan terazi burcunda, İstanbul’da doğdu ve dolayısıyla ilk şarkısını 1,5 yaşında söyledi. 5 kardeştir. Söz yazarı Sude Bilge Demir’in ablasıdır.
Lise 2 den itibaren müzik öğretmeninin teşvikiyle şan ve solfej dersleri aldı. Aynı yıl vocal ve jingle lar söyleyerek profesyonel müzik hayatının da başlangıcını yaptı. Okulu bitirdiğinde sahnedeydi. İstanbul ve Bodrum da yaptığı başarılı sahne performanslarıyla ciddi bir dinleyici kitlesinin dikkatini çekti. Aynı zamanda Müjdat Gezen Sanat Merkezi ne devam etti.Halen şan dersleri almaktadır.

İki yıldır üzerinde büyük bir titizlikle çalışılan Ayrılığın El Kitabı adlı albümde kardeşi Sude Bilge, Demir hem prodüktör hem de besteci kimliğiyle yer almıştır. Kendisine ait iki şarkısının olduğu albümde Aysel Gürel, M.Tamer Gürsoy, Murat Güneş ve Güven Baran da söz ve besteleriyle katkıda bulunmuşlardır.
Levent Yüksel, Hüsnü Şenlendirici, Erdem Sökmen, Caner Tepecik, Mustafa Ceceli, Erhan Bayrak, Emre Irmak, Ersay Üner’le beraber Türkiye’nin en önemli müzisyenleriyle Ayrılığın El Kitabı oluşmuştur ve Seyhan Müzik etiketiyle dinleyicilerinin beğenisine sunulmuştur.

Submitted by : Diego
Source : -
Betül Demir Betül Demir
Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Artist List

Hiçbir sanatçıyı takip etmiyorsunuz.


Lyrics List