Bengü
Bengü
2 Nisan 1979 Follow
Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Bengü Biography
Bengü 1979 yılında İzmir’de doğdu. Müzikle faal anlamda ilk tanışması ilkokul yıllarında, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile oldu. Ortaokul ve liseyi okuduğu özel İzmir Amerikan Lisesi döneminde müzik çalışmaları devam etti ve İzmir’de sahnelenen “Oliver Twist” müzikalinde başrol oynadı. Müzikal sırasında tanıştığı İzmir Devlet Konservatuarı Genel Müdürü Müfit Bayrasa’dan bir yıl boyunca şan dersleri aldı.

1996 yılında Müfit Bayrasa’nın bir bestesiyle Müyap ve Show TV tarafından organize edilen POP SHOW 96' Şarkı Yarışması’nda ikinci oldu. Yarışma, jüride yer alan Kenan Doğulu ile tanışmasına vesile oldu. Doğulu’nun albüm teklifi üzerine hem üniversite eğitimini sürdürmek hem de albüm çalışmaları için İstanbul’a yerleşti.


Albüm çalışmalar yaklaşık üçbuçuk yıl sürdü. çalışmaları devam ederken Bengü, üç yıl Kenan Doğulu’ya vokal yaptı. Ayrıca albümün aranjörlüğünü üstlenen Ozan Doğulu ile de çesitli çalışmalarda yer aldı. Bengü, halen Marmara üniversitesi İşletme Fakültesi 4. sınıf öğrencisi. Aynı zamanda Akademi İstanbul-Şan Bölümü’nde müzik eğitimini sürdürüyor.


Temmuz 2000'de piyasaya çıkan “Hoş geldin” adlı albümde, Kenan Doğulu ve Ozan Doğulu bestelerinin yanısıra Şehrazat, ümit Sayın, Ufuk Yıldırı, Yıldız Tilbe, Yaşar, Tuğrul Odabaşı, Emre Irmak gibi değerli sanatçıların çalışmaları yer alıyor. Düzenlemeler ise Ozan Doğulu’ya ait…


İkinci albümü “Bağlasan Durmam„ ile tekrar sevenleriyle buluşan Bengü’nün bu albümünde 10 şarkı ve “Gel Gel„ adlı şarkının Azeri versiyonu yer alıyor. Albümde, Sibel Alaş, Serdar Ortaç, Hakkı Yalçın, Sibel Gürsoy, Cihan Okan, Gökhan Şahin, Murat çekem gibi müzik dünyasının usta isimlerinin imzaları yer alıyor. 2 şarkının söz ve müziği ise Bengü’ye ait.


2007 yılında çıkardığı “Taktik” albümü ve albümden çıkan ilk çalışma “Korkma Kalbim” ile dinleyici kitlesini büyütmüştür.


2007 yılına “Korkma Kalbim” ve “Unut Beni” isimli şarkılarıyla damgasını vuran Bengü yeni albümü “Gezegen”le müzik marketlerde yerini aldı. Yine bir Serdar Ortaç şarkısı olan “Gezegen” ile görücüye çıkan popçunun yeni albümü hem romantik hem dans şarkılarından oluşuyor….Submitted by : Diego
Source : -
Bengü Bengü
Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Artist List

Hiçbir sanatçıyı takip etmiyorsunuz.


Lyrics List