Ayla Çelik
Ayla Çelik
14 Kasım 1973 Follow
Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Ayla Çelik Biography
İTÜ Devlet konservatuarı mezunu, söz yazarı, besteci ve yorumcu... Müzikle olan profesyonel macerasına Melih Kibar’la başladı. Çok sayıda reklam müziğine sesiyle hayat verdi. Devlet tiyatroları için hazırlanan ve Kenan Işık’ın yönetmenliğinde olan Antigone isimli oyunun müziklerine de imza atan Ayla Çelik kariyerinde özel bir işe de imza atmış oldu. Sanatçı geçtiğimiz yıllarda Aylavanta isimli bir albümü de dinleyicisiyle paylaştı.

İbrahim Tatlıses, Sibel Can, Ebru Gündeş, Gülben Ergen, Serdar Ortaç, Gökhan Tepe, Demet Akalın, İrem Derici, Aşkın Nur Yengi ve Berkay gibi isimlere verdiği liste başı şarkılarla adından söz ettiren Ayla Çelik son olarak 2012 yılında hem Altın Kelebek hem de Türkiye Müzik Ödülleri’nde bestesini Gökhan Tepe’nin yaptığı sözlerini kendisinin yazdığı Türkan ile yılın şarkısı ödünü aldı.

Sanatçı dostlarına verdiği şarkıların yanı sıra, kendi albümü için de hazırlıklarını tamamlayan Ayla Çelik,”Tüm şarkılarımda kendi hikayemi anlattım” dediği “BEN” isimli albümünü 15 Ocak 2016 tarihinde Sony Müzik etiketiyle çıkarttı.

Albümde sözü ve bestesi kendisine ait olan “Aşk Şarkıları” isimli şarkıya Metin Arolat yönetmenliğinde klip çeken Ayla Çelik’in bu projesinde Gökhan Tepe, Mustafa Ceceli, Erhan Bayrak, Ozan Çolakoğlu gibi ünlü müzisyen ve sanatçı dostlarınında imzaları yer alıyor.

Submitted by : Diego
Source : -
Ayla Çelik Ayla Çelik
Followers
    No records found to display.
Editors

    No editor.

Artist List

Hiçbir sanatçıyı takip etmiyorsunuz.


Lyrics List